
Det här är Beppe och han är 6½ år gammal och är en standardtax
Beppe har 2 kullar med valpar efter sej och han ska INTE ha fler avkommor men jag vill absolut inte att han ska kastreras.
Därav har jag bestämt mej för att omplacera honom
Beppe är världens goaste lille KramNizze
älskar att mysa i både soffan och sängen och han kan faktiskt ge de goaste mysigaste kramar
han är en taxkille som är rena rama drömmen
Beppe är en redi liten pälsboll alltså, han har massor av päls och den kräver ju såklart att man sköter om den oxå på bästa sätt med en kam eller borste.
Att få ströva omkring i skogen gillar han självklart precis som alla andra hundar, och får han spåra så är han jätteglad för det. Beppe är viltspårschampion och duktig i spåren men det där med utställningar avskyr han som pesten.
Är Beppe någonting för dej ? kanske är du / ni pensionärer och söker efter en kramgo liten taxkille på ca 7½ kg
Skriv gärna ett mail och ge en presentation av er så får vi se om vi går vidare efter det.
Eftersom Beppe har bott hos mej sen han föddes så är jag ganska kräsen på vart han ska hamna och jag önskar att ni inte bor alltför långt bort ifrån oss
2021-02-14 14:29 | 0 kommentarer